14. 10.

Od soboty 16. října do neděle 24. října 2021 se uskuteční v obou budovách školy akce ve sběru starého papíru. Papír můžete odvézt do obou budov školy a uložit ve vestibulu i odpoledne a večer. 

Papír musí být svázaný nebo v krabici.

Děkujeme!

 

6. 10.

Vážení rodiče, milí osmáci, 

v pátek 8. 10. nás čeká dějepisná exkurze do BroumovaOdjezd bude autobusem od školy, sraz v 7.45 hod. Čeká nás výukový program Baroko, prohlídka kláštera a dřevěného hřbitovního kostelíka. 

Předpokládaný příjezd do Malých Svatoňovic bude ve 14 hodin.  

Cena: 260 Kč  

S sebou svačinu na celý den (bude možnost zakoupení pizzy na náměstí), blok, psací potřeby. Nezapomeňte dětem odhlásit obědy!

 

13. 9.

Vážení rodiče,

Vaše děti obdržely ve škole pracovní sešity, které je nutné zaplatit.  Uvedené částky můžete uhradit jednorázově nebo ve třech splátkách (první splátka do konce září, druhá do konce října, zbytek do konce listopadu). Pozor, některé pracovní sešity platí všichni, jiné jsou rozděleny dle jazykových skupin.

všichni žáci

PS Český jazyk - mluvnice                 89 Kč

PS Český jazyk - literatura               85 Kč

PS Project 3 Workbook                   305 Kč

volba povolání                                   113 Kč

třídní fond                                       200 Kč

dle skupin

skupina NjA - PS Deutsch mit Max     152 Kč

skupina AjA - časopis                         250 Kč     

skupina NjB – prozatím pokračuje ve stávajícím PS z loňského roku

skupina AjB – časopis                         174 Kč

 

Dále bych Vás chtěla upozornit, že v pondělí 27. 9. 2021 nebude na naší škole probíhat výuka. Jídelna také nevaří.

Děkuji, s pozdravem, L. Hnízdilová

 

3. 9. 2021

Vážení rodiče, milí osmáci.

Zahájení nového školního roku máme úspěšně za sebou a v prvních dnech jsme se také věnovali třídním aktivitám.

Od pondělí 6. 9. 2021 již učíme dle rozvrhu (učebnice děti dostaly na konci loňského šk. roku, sešity mají ve škole - postupně si je v jednotlivých předmětech nadepíší a vezmnou domů). 

Připomínám, že v následujícím týdnu bude probíhat opět testování, a to 6. a 9. září. 

Přeji všem příjemný víkend. L. Hnízdilová

 

30. 8. 2021

Vážení rodiče, milí osmáci,

zahájení školního roku proběhne ve středu 1. 9. od 7.45 hodin. Žáci osmé třídy mají sraz před školou v 7.30 hodin, poté se společně přesuneme do třídy, kde bude provedeno první antigenní testování, další dva termíny testů jsou naplánovány na 6. a 9. září.

(Testování se netýká žáků, kteří mají 14 dnů po ukončeném očkování nebo mají méně než 180 dní po prodělaném onemocnění COVID-19, případně byli již testování a mají platný oficiální test – vše musí být doloženo již 1. 9.)

Ve škole se první den žáci zdrží 2 vyučovací hodiny, to znamená do 9.25 hodin. S sebou by měli mít přezůvky, pití, penál, nějaký poznámkový blok a roušku, kterou musí nosit ve společných prostorech (šatna, chodby, …). Žáci, kteří se nepodrobí testování, budou povinni nosit po celou dobu výuky respirátor či jiný ochranný prostředkem bez výdechového ventilu s filtrační účinností alespoň 94 % (třída FFP2 / KN 95) či chirurgickou roušku. 

Ani v letošním roce se žáci nebudou z hygienických důvodů během dne stěhovat po škole (do učeben), ale budou celý den trávit v kmenové třídě, pokud nebudou mít dělenou hodinu. Naší třídou je učebna angličtiny, která prošla o prázdninách rekonstrukcí.

První školní den se zaměříme na rozvrh, školní řád, pravidla bezpečného chování ve škole a hygienická pravidla, vše ostatní vyřešíme společně v dalších dnech.

Žáci, kteří se stravují v jídelně, mají možnost přihlásit si již od středy 1. 9. obědy. 

Ve čtvrtek a v pátek bude výuka zkrácena na 4 vyučovací hodiny, tedy do 11.25 hodin, poté půjdou do jídelny.

Učebnice, které mají žáci doma, budou potřebovat až v pondělí, kdy se začne učit dle rozvrhu, proto je není potřeba nosit již první den!

Od 1. září dojde v aplikaci Škola Online k zprovoznění dalších funkcí, nově uvidíte absenci Vašeho dítěte či školní akce (prázdniny, exkurze, výlety), přikládám návod, jak omlouvat absenci dítěte třídnímu učiteli.

PROSÍM, VYUŽÍVEJTE PRO KOMUNIKACI S UČITELI POUZE ŠKOLU ONLINE.

 

Návod Škola Online - zprávy, absence                        Organizace školního roku 2021/22

 

Přeji klidné dny, L. Hnízdilová